Kulinarna Ochotnica

Fot. 2019.03.28 16:33 / news / czytano 1228 / opinie 0

W sobotę 23 marca w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej odbyła się premierowa promocja książki kulinarnej „Dawna kuchnia górali gorczańskich. Ochotnica Dolna – Ochotnica Górna – Tylmanowa”.  

Promocja rozpoczęła się od prezentacji autorek przepisów i wydawcy książki - Jacka Tokarskiego z wydawnictwa Wysoki Zamek. Następnie zostały przekazane informacje o projekcie i jego etapach realizacji. O działaniach trwających od zeszłego roku opowiedzieli: Wójt Gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk, Prezes Związku Podhalan w Tylmanowej Zofia Piszczek, Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej Janina Król i wydawca Jacek Tokarski. Po pytaniach i komentarzach ze strony słuchaczy, przyszedł długo wyczekiwany moment rozdawania książek. Chętni mogli zebrać autografy od autorek przepisów oraz skosztowania przygotowanych przez nich dań.
 
Książka „Dawna kuchnia górali gorczańskich. Ochotnica Dolna – Ochotnica Górna – Tylmanowa” powstała w ramach inicjatywy LIDER. Publikacja została opracowana przez Fundację Wolna Republika Ochotnicka. Jej powstaniu patronował Robert Makłowicz, który opatrzył książkę wstępem.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij