Kupiła węgiel - straciła 3 tysiące

Fot. 2022.09.28 21:01 / news / czytano 413 / opinie 0

Mieszkanka powiatu nowotarskiego wpłaciła zaliczkę za węgiel. Zamówionego opału nie otrzymała i straciła 3 tysiące złotych. Przestrzegamy przed super okazjami przy zakupie węgla. Nie daj się oszukać.

Oszuści wykorzystają każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze. Obecnie węgiel na zimę to produkt deficytowy i droższy niż w ubiegłych latach. Nic więc dziwnego, że szukamy korzystnej oferty sprzedaży. Na początku września mieszkanka powiatu nowotarskiego znalazła w Internecie na popularnym portalu ogłoszeniowym ofertę sprzedaży węgla w bardzo okazyjnej cenie. Sprawdziła w Internecie opinie o sprzedającym, jednak nie znalazła na jego temat ani negatywnych, ani pozytywnych komentarzy. Skontaktowała się więc ze sprzedającym i uzgodniła warunki zakupu 5 ton opału. Zanim kobieta miała otrzymać zamówiony towar, najpierw musiała wpłacić zaliczkę w kwocie 3 tysięcy złotych. Sprzedający przekonywał ją, że niejednokrotnie został oszukany, dlatego w pierwszej kolejności żąda zaliczki od klientów. Kupująca niczego nie podejrzewając wpłaciła na wskazane konto 3 tysiące złotych. Kiedy umówiony okres 1,5 tygodnia na dostawę minął, zaniepokojona skontaktowała się ze sprzedawcą. Mężczyzna oświadczył, że żadnego przelewu nie otrzymał i wyłączył telefon. Kobieta ponownie sprawdziła informacje w Internecie na temat sprzedawcy i znalazła kilka negatywnych komentarzy sugerujących oszustwo i sprawę zgłosiła w komendzie. Postępowanie w sprawie oszustwa internetowego prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Apelujemy o ostrożność przy zakupie opału przez Internet. To już kolejny przypadek oszustwa „na węgiel” na terenie powiatu nowotarskiego. Uważajmy na tzw. super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów.

Nie daj się oszukać!
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij