Łapszańscy gimnazjaliści wolontariuszami Zimowego Janosika 2017

Fot. Arch. Szkoły 2017.03.08 07:06 / news / czytano 1111 / opinie 0

O tym, że pomaganie jest proste i ciekawe, a nawet potrafi być satysfakcjonujące przekonało się 74 gimnazjalistów, którzy za pośrednictwem Stowarzyszenia Dzieci i Młodzież Spisza, wzięli udział w Zimowym Janosiku 2017, w charakterze wolontariuszy organizowanej przez Fundację Na Ratunek z Chełmca k. Nowego Sącza imprezie sportowej.

Ich praca  polegała na  obsłudze punktów kontrolno - odżywczych dla zawodników w wybranych miejscowościach: Niedzica, Łapsze Niżne, Łapszanka i Trybsz. W samym biegu wzięło udział ponad 800 zawodników - prawdziwych biegaczy, z pasją pokonujących kilometry i wzniesienia - ich zapał budził prawdziwy podziw. Do tego był to bieg charytatywny, bo cała impreza  wspomogła leczenie i rehabilitację Iwony Nowak - mieszkanki Niedzicy. Tym bardziej chciało się pomagać i dopingować zawodników. Pracy było niemało - ale absolutnie jednogłośnie wszyscy, wolontariusze i jak słyszeliśmy na własne uszy, zawodnicy, wszyscy byli zadowoleni.

Dla wszystkich uczestników biegu, wolontariuszy, a nade wszystko dla organizatorów: Fundacji Na Ratunek - wielkie podziękowania! Dziękujemy, że mogliśmy pomagać! www.zimowyjanosik.pl, www.ultrajanosik.pl.

Autor: Oprac.red.
Źródło: ZPO Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. Szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij