Ławka poety w Szczawnicy

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2018.09.20 14:05 / news / czytano 1488 / opinie 0

Nowym pomysłem Szczawnicy jest zapoczątkowana w tym roku inicjatywa związana z ławkami przypominającymi o osobowościach ważnych dla miasta.

W ostatnich dniach została ukończona tzw. "ławka poety" zlokalizowana na "Miedziusiu" na której odpoczywając możemy przypomnieć sobie postać Michała Słowika - Dzwona, polskiego poetę i dramaturga, amatora, samouka, uznawanego za najwybitniejszego poetę pienińskiego. 

Postać i sama ławka została zrealizowana przez Pana Marcina Lichosyta. Z pewnością to miejsce musi zostać jeszcze zagospodarowane w odpowiednie podejście i miejsce z kostki.

W przyszłości mogą powstać np. ławki związane z postaciami Anny i Artura Wernerów, ks. Stanisława Wacha, Maćka zza Ławy czy innych postaci nierozerwalnie związanych z historią Szczawnicy i może to być "pomysł który będzie żył" przez kilka kolejnych lat.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij