Letnie Warsztaty Muzyczne Jaworki 2019 przeszły do historii

Fot. 2019.07.15 09:55 / news / czytano 422 / opinie 0

Tegoroczne Letnie Warsztaty Muzyczne Jaworki 2019 przeszły do historii. XXXVIII edycja zakończyła się koncertem finałowym 13 lipca na scenie przy dolnej stacji PKL. 

Licznie przybyłych słuchaczy powitał dyrektor warsztatów Wojciech Pilichowski i złotousty konferansjer Jan Malski, od 11 lat coroczny uczestnik warsztatów, obecnie odpowiedzialny za ich marketing i reklamę. Panowie opowiedzieli o pracy podczas warsztatów oraz przedstawili tegoroczną kadrę. A trzeba przyznać, że młodzież miała szczęście doskonalić swoje umiejętności instrumentalne i wokalne pod okiem wspaniałych muzyków; w klasie gitary: Michała Trzpioły, Rafała Panka, Andrzeja Nowaka, Adama Herbaty Herbowskiego i Wojciecha Cugowskiego; w klasie perkusji: Tomasza Łosowskiego, Cezarego Konrada, Tomasza Machańskiego; w kasie instrumentów klawiszowych: Michała Rorata; w klasie gitary basowej: Piotra Żaczka, Adriana Maruszczyka, Wojciecha Salisza, Michała Grota i Wojciecha Pilichowskiego oraz w klasie wokalu: Grażyny Łobaszewskiej, Justyny Panfilewicz i Julity Zieli Zielińskiej oraz Hanny Malskiej, i wreszcie po raz pierwszy na warsztatach - w klasie instrumentów dętych – Szymona Łukowskiego. Za przygotowanie występów kombo odpowiedzialny był Wojciech Olszak. 
 
Koncert finałowy obfitował w niecodzienne wydarzenia. Takimi z pewnością stała się prezentacja sekcji dętej pod kierownictwem Szymona Łukowskiego na saksofonie barytonowym czy możliwość posłuchania piosenek wykonywanych przez warsztatowiczów z przedstawicielami kadry. Zauroczył wszystkich występ Andrzeja Nowaka (TSA, ZŁE PSY) z Wojciechem Pilichowskim na perkusji, Adamem Herbowskim na gitarze akustycznej i młodymi adeptami gitary; lider Złych Psów, grając na gitarze, zaśpiewał wraz z publicznością swój najnowszy utwór. Charyzmatyczna Justyna Panfilewicz, jak zawsze oczarowała swoim oryginalnym głosem, a Wojciech Olszak z zaangażowaniem akompaniował na klawiszach zdolnym młodym wokalistkom, które śpiewały jego przebój z repertuaru Natalii Kukulskiej. Radość budzi fakt, że młodzież świetnie wykorzystała swój czas i kontakt z gwiazdami sceny rozrywkowej, pełną garścią czerpiąc z ich wskazówek, co było widać w scenicznych prezentacjach. Mamy całą rzeszę młodych, zdolnych ludzi, których jeszcze pewnie nie raz usłyszymy na różnego typu koncertach i festiwalach. Tego też życzyła im publiczność, „płacąc” za występy rzęsistymi oklaskami!
Autor: Oprac. red.
Źródło: Arch. MOK Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij