Matura to nie bzdura - spotkanie z Pierwszą Damą w LO w Krościenku n.D

Fot. Arch. szkoły 2016.02.20 11:17 / news / czytano 5136 / opinie 0

W czwartek, 18. lutego społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem miała zaszczyt gościć u siebie małżonkę Prezydenta RP – Panią Agatę Kornhauser-Dudę.

Wizyta w szkole była odpowiedzią Pani Prezydentowej na zaproszenie podczas uroczystej Gali Wręczenia Certyfikatów „Solidarna Szkoła”, w której uczestniczyli uczniowie liceum wraz z panem Dyrektorem Robertem Dębskim oraz Koordynatorem Projektu „Solidarna Szkoła” , Panią Elżbietą Wójcik. 
 
Przy dźwiękach regionalnej kapeli Jaśka Kubika, na progu Liceum powitał Pierwszą Damę dyrektor, pan Robert Dębski, po czym Szanowny Gość udał się do budynku szkoły. W gabinecie dyrektora odbyło się ok. 20 minutowe spotkanie, w trakcie którego Pierwsza Dama oglądając Kronikę Szkoły zapoznawała się z sukcesami i ważnymi wydarzeniami z życia szkoły.

Pani Prezydentowa jest pedagogiem z wieloletnim stażem, więc wizyta rozpoczęła się od lekcji języka niemieckiego, przeprowadzonej przez nią w klasie pierwszej.  Po lekcji Pani Prezydentowa odbyła krótkie spotkanie z towarzyszącymi uczniom nauczycielami, po czy udała się na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się spotkanie z młodzieżą, w którym, oprócz uczniów krościeńskiego liceum, uczestniczyli gimnazjaliści ze szkół w Tylmanowej, Krościenku, Ochotnicy Górnej i Dolnej, Maniów, Szczawnicy, Łapsz Niżnych i Sromowiec, Jazowska, Łącka oraz uczniowie z Zespołu Szkół Placówek w Krościenku n. D.
 
Spotkanie zorganizowano w ramach realizowanego od września w naszym Liceum cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi pt. „Matura to nie bzdura”  i miało charakter debaty. W jej trakcie uczniowie zadawali Pierwszej Damie pytania na interesujące ich tematy. Pani Prezydentowa w niezwykle przyjacielski i wyczerpujący sposób wspominała swoją maturę, studniówkę, podzieliła się spostrzeżeniami na temat wyborów dokonywanych przez młodych ludzi i przekazała uczestnikom, szczególnie tegorocznym maturzystom, kilka cennych rad związanych z przygotowaniem do egzaminów.

Spotkanie Pierwszej Damy z młodzieżą zakończyła chwila dla szkolnych fotoreporterów - wszyscy uczniowie mieli więc okazję, aby utrwalić to miłe i pouczające spotkanie na wspólnych fotografiach. Po debacie Pani Agata Kornhauser – Duda z zaciekawieniem obejrzała wystawę fotografii przedstawiających historię i dzień dzisiejszy Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n. D.

Wizyta zakończyła się godzinnym, nieoficjalnym już spotkaniem z nauczycielami Liceum, w trakcie którego rozmawiano na aktualne tematy związane z pracą nauczycieli i reformą edukacji. Pani Prezydentowa, jak najbardziej była w tej dyskusji wiarygodnym partnerem, jako że sama przez 17 lat pracowała w szkole i zna wszystkie jej problemy.

Około godziny 16.00, przy dźwiękach góralskiej muzyki, pożegnaliśmy Pierwszą Damę, na którą czekały kolejne obowiązki.
 
Galeria z przywitania Pierwszej Damy TUTAJ
Źródło: LO Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij