Mieszkanka Niedzicy przewoziła dzieci na podwójnym gazie

Fot. 2016.08.31 14:05 / news / czytano 2193 / opinie 0

Mieszkanka Niedzicy kierując samochodem w stanie nietrzeźwości przewoziła 3 dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

 


W dniu wczorajszym tj. 30 sierpnia 2016 roku po godzinie 17:00 jadąc zakopianką w Nowym Targu mieszkaniec Zakopanego wraz ze swoją dziewczyną zauważyli pojazd marki Honda, który jechał zygzakiem najeżdżając na linie wyznaczające pas ruchu. Widząc, że w pojeździe znajdują się dzieci postanowił zatrzymać pojazd, aby sprawdzić czy kierująca nie potrzebuje pomocy medycznej. Po zatrzymaniu pojazdu i otwarciu drzwi od razu zorientował się, że kierująca jest pod wpływem alkoholu. Natychmiast o zaistniałym fakcie powiadomił policję.

Jak się okazało 32 - letnia mieszkanka Niedzicy całkowicie wykazała się brakiem zdrowego rozsądku, z uwagi na ilość alkoholu w wydychanym powietrzu na poziomie ponad 2,60 promila. Dodatkowo mieszkanka Niedzicy posiada zakaz prowadzenia pojazdów z uwagi na zatrzymanie uprawnień za jazdę pod wpływem alkoholu.

Dzieci w wieku 4,8 i 12 lat zostały przekazane członkowi rodziny natomiast kierująca została osadzona w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. W trakcie przesłuchania 32 latka nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i odmówiła składania zeznań.

- Przypomnijmy, że za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy grozi kara do 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na okres 15 lat. Ponadto niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w tym przypadku nie mniej niż 10 tysięcy złotych - informuje Roman Wolski z nowotarskiej policji.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij