Most na Zawodzie - start robót

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.09.02 21:45 / news / czytano 2502 / opinie 0

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Burmistrza Miasta i Gminy Grzegorza Niezgody z dniem 01 września ruszyły prace związane z przebudową mostu na potoku Grajcarek łączącego ulicę Zawodzie z centrum miasta.

Zadanie finansowane z budżetu państwa na które już w lutym tego roku zostały przyznane środki z rezerwy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Kwota przypadająca na tą inwestycję to 2 mln 200 tys. zł.

Most na Zawodziu został zniszczony przez powódź w 2014 roku, a sporządzona wówczas ekspertyza wykluczyła możliwość przebudowy lub remontu mostu i zawierała jedynie wytyczne, po spełnieniu których będzie możliwe tymczasowe awaryjne korzystanie z przeprawy do czasu wykonania nowego obiektu mostowego. Wówczas wykonano tymczasową przeprawę mostowej o tonażu do 3,5 t., którą wykonała firma SBUD Stanisław Chryczyk z Ochotnicy Dolnej za kwotę blisko 90 tys. zł. W istniejącej lokalizacji zostanie wykonany nowy most żelbetowy w konstrukcji sprężonej. Nowy obiekt nie będzie posiadał podpory pośredniej w korycie rzeki Grajcarek co dotychczas stanowiło poważne zagrożenie powodziowe dla dotychczasowego obiektu. Część jezdna mostu będzie szerokości 5,5 m, a dodatkowo po obydwu stronach jezdni wykonane zostaną bezpieczniki dla ruchu pieszego o szerokości 1,2 m. Nowy obiekt pozwoli na dwukierunkowe wykorzystywanie dla ruchu samochodów i usprawni dotychczasowy ruch samochodowy ulicy Zawodzie która również będzie przebudowana na odcinku bezpośredniej korony zjazdu.

Inwestycja jest wykonywana przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Nowego Targu i planowany termin zakończenia to 30 listopad tego roku.

Zabezpieczając tymczasowy dojazd na ulicę Zawodzie w czerwcu 2014 roku często spotykałem się z głosami że prędko nowy obiekt nie zaistnieje. Jeszcze w zeszłym roku przygotowaliśmy niezbędną dokumentację i już w 2014 roku zapewnialiśmy że będziemy gotowi do realizacji początkiem tego roku. W postępowaniu przetargowym zawarliśmy zapisy dotyczące terminów realizacji tej inwestycji i określiliśmy że rozpoczęcie robót jest możliwe dopiero po sezonie turystycznym od miesiąca września. Firma PRDM przystąpiła do prac i mam nadzieję że również dotrzyma terminu zakończenia przebudowy – Grzegorz Niezgoda – Burmistrz Miasta i Gminy.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij