Muzyka bez Granic zaprasza na Palenicę - zaproszenie do udziału

Fot. 2017.08.23 07:04 / news / czytano 980 / opinie 0

Z przyjemnością zapowiadamy kolejną z odsłon projektu "Muzyka bez granic": 27 sierpnia na Palenicy w Szczawnicy odbędzie się impreza plenerowa, w której udział wezmą przedstawiciele kultur góralskich regionu Pienin: górale pienińscy, sąsiedzi Rusini ze Słowacji z Velkego Lipnika, Kamionki i z Litmanowej oraz reprezentanci dawnej Rusi Szlachtowskiej.

Będzie to już kolejne z integracyjnych a zarazem artystycznych spotkań tych osób i zespołów. Poprzednie miały miejsce w maju, w czerwcu oraz w 30 lipca br., kiedy to w Jaworkach podczas wydarzenia organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy pod hasłem "70-lecie Akcji Wisła, mieliśmy okazję zaprezentować częściowe wyniki badań prowadzonych w ramach naszego projektu. W sobotę 26 sierpnia rozpoczną się na Palenicy występy,  podczas których będzie można posłuchać gawęd, muzyki pienińskiej, wziąć udział w konkursach z nagrodami i wspólnie pobiesiadować.

Start zarówno w sobotę jak i w niedzielę o godzinie 10.30. Szczegóły na plakacie. Ponadto wystąpią m.in. zespół mandolinistów z Kamionki na Słowacji oraz rewelacyjna grupa śpiewacza. Niejedna zresztą. Przewidziana jest muzyczna niespodzianka. Serdecznie wszystkich zapraszamy! Najlepiej całymi rodzinami, bo będzie przyjaźnie i wesoło.

Organizatorzy: Szałas Groń, Pensjonat Trzy Korony i Fundacja Dobra Wola. Współorganizatorzy: Ľubovnianske Osvetové Stredisko i Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy. Partnerzy: Karpacka Rada Naukowa. Koordynator: dr Justyna Cząstka-Kłapyta.

Projekt "Muzyka bez granic" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij