Na terenie gminy Krościenko zostaną uruchomione syreny alarmowe

Fot. 2015.10.13 15:32 / news / czytano 2028 / opinie 0

W środę 14. października Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP przeprowadzi ćwiczenie obronne pk. „RENEGADE/SAREX-5/II” w ramach którego odbędzie się trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza.

  • Ogłoszenie alarmu – sygnał modulowany trwający 3 minuty;
  • Odwołanie alarmu – sygnał ciągły trwający 3 minuty
W związku z ćwiczeniem Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem prosi mieszkańców o niepodejmowanie żadnych działań związanych z włączeniem syren alarmowych.

Podstawa prawna niniejszego ogłoszenia: § 10 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 7.01.2013. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U.2013.96): „3. Wykorzystanie sygnałów alarmowych i komunikatów ostrzegawczych w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów wykrywania i alarmowania możliwe jest po ogłoszeniu rozpoczęcia treningów lub ćwiczeń przez właściwe terytorialnie organy administracji publicznej, z 24-godzinnym wyprzedzeniem, w środkach masowego przekazu i w sposób zwyczajowo przyjęty na danym terenie. Ogłoszenie zawiera informacje o zakresie i zasięgu terytorialnym prowadzonego treningu lub ćwiczenia.”
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij