Najwyższe ostrzeżenie hydrologiczne dla regionu

Fot. Michał Gaweł, Monika Konopka, UG Ochotnica Dolna 2018.07.19 14:39 / news / czytano 3106 / opinie 0

Po nocnych opadach deszczu podtopione są budynki w regionie Pienin i Gorców. Zbiornik Czorsztyński jest sukcesywnie opróżniany.

W Szczawnicy podtopione są posesje, w wielu budynkach w piwnicach jest woda. Podobnie w gminie Krościenko. Dunajec wylał na bulwary, zalał siłownię, place zabaw, w wodzie stoi także scena plenerowa na której w najbliższy weekend miał wystąpić zespół Myslovitz. 

Równie źle wygląda sytuacja w gminie Ochotnica Dolna. Rano została zamknięta droga w miejscowości Ochotnica Górna na odcinku Osiedle Gronie - Przełęcz Knurowska. Osiedla w Ochotnicy Górnej są odcięte od drogi powiatowej. Zalane są domy i okoliczne gospodarstwa. - Most "Pod Słubicą" - w ciągu drogi powiatowej nr 1637K jest również zagrożony podmyciem,  w związku z czym wprowadzono tam ruch wahadłowy. Prosimy aby w miarę możliwości zaniechać na tym odcinku ruchu samochodów ciężarowych. - czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Gminy.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Michał Gaweł, Monika Konopka, UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij