Nie daj się oszukać na policjanta

Fot. 2018.03.28 17:07 / news / czytano 1343 / opinie 0

Nowotarska policja otrzymała kilka zgłoszeń od mieszkanek Nowego Targu o usiłowaniu i oszustwie „na policjanta”. 

Historia za każdym razem jest bardzo podobna. Na numer stacjonarny dzwoni mężczyzna podając się za policjanta informując, że wnuczek, zięć albo inny członek rodziny miał lub spowodował wypadek i znajduje się na komisariacie. Żeby wyjść z komisariatu i uniknąć konsekwencji prawnych potrzebne są pieniądze, które należy przekazać policjantowi, który przyjedzie do domu.  Następnie przyjeżdżają do miejsca zamieszkania fałszywi policjanci i odbierają pieniądze, po czym kontakt się urywa. Dwie osoby nie dały się oszukać, jedna niestety straciła 2,5 tys. złotych.

Przypominamy!!!

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!

Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!

Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł!

Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer i opowiedz i tym zdarzeniu i poinformuj policję!!!
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij