Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Fot. 2016.01.15 16:10 / news / czytano 2003 / opinie 0

W dniu 14 stycznia 2016 roku została przeprowadzona akcja pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja ta skierowana jest przede wszystkim w stosunku do pieszych.

Celem tej akcji jest zwracanie uwagi i dyscyplinowanie pieszych do przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych jak również przechodzenie na zielonym świetle. W akcji tej również zwraca się uwagę na kierujących pojazdami, którym również zdarza się zapominać o przepisach ruchu drogowego.
 
- W ramach tej akcji funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu ukarali 27 kierujących pojazdami silnikowymi mandatami karnymi, skierowali 1 wniosek do sądu oraz 2 kierujących pouczono. Ponadto 41 pieszych ukarano mandatami, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych i nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. W ramach tej akcji pouczono 16 pieszych - informuje Roman Wolski z nowotarskiej policji.

 

Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij