Niegroźny wypadek tratwy flisackiej na Dunajcu

Fot. 2013.05.04 10:58 / news / czytano 5409 / opinie 1

Wczoraj około południa jedna z tratw zahaczyła o kamienie podczas spływu Dunajcem.

Tratwa prowadzona przez flisaków z Krościenka n.D osiadła na mieliźnie, płynący nią turyści musieli wysiąść na brzeg Dunajca. Zostali zabrani przez inne spływające rzeką łodzie flisackie. Na miejsce zdarzenia przybyła policja, wezwano także straż pożarną. -  Coś tam łódkę przyblokowało, ludzie wysiedli, ale wszystko w porządku. Na miejsce pojechała jedna z naszych jednostek - relacjonował strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy obstawiający uroczystości trzeciomajowe na Przysłopie.
 
Sprostowanie (dodane 6 maja 2013)
Jak poinformował nas prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich Jan Sienkiewicz - Osoby płynące tratwą, która uległa wypadkowi zostały odwiezione busem do Krościenka n/D, ponieważ tam mieszkała grupa. W związku z tym, że zdarzenie miało miejsce pod koniec spływu, to taka forma transportu była dla nich najwygodniejsza.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

krzysiek2013.05.05 20:05
jestem jedną z osób płynących tego feralnego spływu i mogę tylko powiedzieć dalsza podróż odbyła się już busem podstawionym przez dyrekcję a nie że zabrali nas inni flisacy bo już mieliśmy małe obawy by jeszcze dalej płynąć i taka jest prawda
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij