Nieostrożność przyczyną wczorajszego pożaru

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.01.30 09:01 / news / czytano 3114 / opinie 0

Znana jest przyczyna wybuchu wczorajszego pożaru budynku mieszkalnego w dolnej Szczawnicy. Straty materialne sięgają 150 tysięcy złotych. 

Jak informuje oficer prasowy nowotarskiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Piotr Krygowski przyczyną pożaru było zapalenie się oleju na kuchence gazowej, czyli nieostrożność osób dorosłych w posługiwaniu się otwartym ogniem. Zgłoszenie o pożarze straż otrzymała o godzinie 17.40. Akcja gaszenia pożaru trwała prawie 6 godzin, przy udziale 65 strażaków z 13 zastępów. Straty oszacowano wstępnie na 150 tysięcy złotych.

- Pożar zakwalifikowany jest jako średni, spłonęła konstrukcja dachu, poddasze, jedno pomieszczenie z wyposażeniem i klatka schodowa pomiędzy poddaszem a pierwszym piętrem - mówi oficer prasowy.

Na pytanie, czy prawdziwe są informacje słyszane od świadków akcji ratowniczej, że zawiodły hydranty co opóźniło akcję gaśniczą odpowiada: - Nie ma żadnej informacji potwierdzającej fakt jakichkolwiek utrudnień w sprawnym przeprowadzeniu akcji.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij