Niespokojny weekend na drogach powiatu nowotarskiego.

Fot. 2019.05.21 07:47 / news / czytano 864 / opinie 0

Tylko w sobotę i niedzielę na drogach powiatu nowotarskiego  doszło do 2 wypadków drogowych, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym, 10 kolizji, ujawniono 4 nietrzeźwych kierujących, zatrzymano 2 prawa jazdy w tym jedno za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km na obszarze zabudowanym.

W sobotę po godzinie 17.00 w Rabie Wyżnej doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Peugeot z rowerzystą. 24-letni kierujący rowerem został przewieziony do szpitala. Mężczyzna był nietrzeźwy.  Dokładne przyczyny i okoliczności, oraz kto ponosi winę za to zdarzenie wyjaśni prowadzone postępowanie.  

Około godziny 23.00 w Krościenku nad Dunajcem na drodze wojewódzkiej nr 969, kierujący audi nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni, a następnie do przydrożnego rowu i dachował. W środku znajdowała się jeszcze dwójka pasażerów na szczęście nikomu nic się nie stało. 20-latek był trzeźwy i został ukaranym mandatem karnym.

Najbardziej niespokojna okazała się niedziela. Po godzinie 7.00 również w Krościenku nad Dunajcem kierujący samochodem osobowym marki Suzuki uderzył w zaparkowany w rejonie posesji pojazd. W środku zaparkowanego suzuki znajdowała się kobieta, natomiast mężczyzna, który chciał usiąść na miejsce kierowcy w porę odskoczył na bok widząc rozpędzone auto, które jechał prosto na niego. Sprawca to 70-letni mieszkaniec Krościenka, któremu pierwszej pomocy udzielili ratownicy GOPR. Następnie został przewieziony do szpitala celem wykonania dalszych badań. Mężczyzna odmówił badania na zawartość alkoholu w organizmie, więc pobrano mu krew. Jeżeli badanie wykaże obecność alkoholu mężczyźnie grozi  wysoka  grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Następnie około godziny 10.00 w Grywałdzie na drodze wojewódzkiej nr 969 kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen najechał na tył również volkswagena, który zatrzymał się przed skrętem w lewo w celu ustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym z naprzeciwka. 22-letni sprawca nie posiadał prawa jazdy. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna teraz odpowie za swoje czyny.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło około godziny 21.30 w Szczawnicy przy ulicy Szalaya. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że  27-letni kierujący volkswagenem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył bokiem w jadący  z naprzeciwka skuter. 59-letni mężczyzna kierujący skuterem to mieszkaniec Szczawnicy, niestety pomimo udzielonej pomocy i reanimacji zmarł.  Na miejscu policjanci wykonywali czynności  pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Czynności wykonywał również biegły z zakresu wypadków. Strażacy z OSP Szczawnica pomagali zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Kierujący volkswagenem 27-latek z województwa podlaskiego był trzeźwy. Został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Dokładny przebieg, przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat.

Apelujemy o zachowanie ostrożności. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii!

Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij