Obchody Święta Niepodległości w Szczawnicy

Fot. Pieninyinfo.pl, Jacek Piotrowski, Zdzisław Soliwoda 2014.11.12 10:42 / news / czytano 3533 / opinie 1

Obchody Dnia Niepodległości rozpoczęły się tradycyjnie od uroczystości patriotycznych pod Pomnikiem Pamięci Narodowej, na starym placu kościelnym.

Po odśpiewaniu hymnu, przedstawiciele władz samorządowych Miasta i Gminy Szczawnica na czele z Burmistrzem Grzegorzem Niezgodą, delegacje szkół, przedstawiciele organizacji pozarządowych, lokalnych instytucji złożyli wiązanki pod pomnikiem. Członkowie Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan odczytali Apel Poległych za Wolność i Niepodległość Polski. Następnie złożyli wiązanki kwiatów na płycie pamiątkowej.
 
Dalsza część uroczystości miała miejsce w kościele parafialnym, gdzie odprawiona została Msza św. za Ojczyznę.
 
Po południu dla miłośników ruchu po raz piąty miał miejsce Masowy Szczawnicki Bieg Niepodległości. Impreza przygotowana przez Szkołę Podstawową nr 1 im. H. Sienkiewicza oraz Miejski Ośrodek Kultury. W biegu wzięło udział 271 zawodników, którzy startowali w 5 kategoriach wiekowych. Nagrody ufundowane zostały przez burmistrza Grzegorza Niezgodę. Organizatorów wspomogli: Karczma "U Polowacy", która zapewniła poczęstunek dla uczestników. Jacek Śliwiński prowadzenie imprezy. Witold Majereczak opieka medyczna. GOPR Sekcja Operacyjna Szczawnica oraz Druhowie OSP Szczawnica zabezpieczenie trasy. Straż Miejska w Szczawnicy całościowe zabezpieczenie imprezy.
 
O godzinie 16.00 w sali Kinoteatru Pieniny uczniowie szkół podstawowych z Krościenka n.D oraz Szlachtowej i Szczawnicy wzięli udział w XVII Konkursie Piosenki Patriotycznej i Religijnej. Uczniowie występowali solo oraz w duetach w kategorii klas 1-3 oraz 4-6. Nagrodę specjalną konkursu (tablet) ufundowaną i wręczaną osobiście przez burmistrza otrzymała Patrycja Gabryś z Krościenka n.D.
 
- Festiwal od 17 lat organizowany jest przez naszą szkołę a pomysłodawcą był pan Leszek Majewski, nauczyciel, a potem dyrektor szkoły. Kontynuatorką tej idei jest od wielu lat pani Teresa Topolska, która  zajmuje się organizacją konkursu oraz przygotowaniem naszych uczniów. Od kilku lat (ze względu na duże zainteresowanie tym wydarzeniem) Festiwal organizujemy przy pomocy i życzliwości MOK w Szczawnicy w sali Kina Pieniny - mówi Iwona Jarzębska dyrektor SP w Szlachtowej. 
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl, Jacek Piotrowski, Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

drot2014.11.12 21:11
Trzeba przyznać, że Szczawnica ładnie świętuje ten dzień. Brakuje mi tego w Krościenku. Naszej władzy na to nie stać niestety
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij