Ochotnica Dolna: Enklawa nie wystarczy, powstanie budynek wielofunkcyjny z basenem

Fot. 2016.01.29 20:06 / news / czytano 2379 / opinie 0

Gmina Ochotnica Dolna zaplanowała w 2016 roku wydanie ponad 400 tys. złotych na inwestycję, która miałaby w przyszłości w Gorcach zatrzymać turystę dłużej niż na jeden dzień.

- Chcemy mieć coś więcej do zaoferowania turystom, oprócz jednego dnia dla korzystających z Enklawy aktywnego wypoczynku (projekt pn. „Enklawa aktywnego wypoczynku w sercu Gorców" to szlaki turystyki rowerowej, pieszej i narciarskiej - przyp.red.) chcemy, by przyjeżdżający do nas zostali dłużej. Nie ma nic w Ochotnicy prócz spacerów Enklawą, dlatego taki budynek wielofunkcyjny mógłby powstać - mówi wójt Stanisław Jurkowski.

Turyści według wójta decydują się na spędzanie kolejnych dni urlopu w Szczawnicy, Kluszkowcach lub Białce Tatrzańskiej. Stąd pomysł na wybudowanie obiektu, który miałby być gotowy najpóźniej za trzy lata.

Lokalizacja obiektu nie jest jeszcze do końca określona, bowiem wszystko zależy od tego jak duże dofinansowanie uda się pozyskać. Wstępnie dla powstania budynku włodarz Ochotnicy wymienia trzy miejsca - rozbudowę i modernizację budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej, teren obok urzędu gminy oraz miejsce obok stadionu na osiedlu Rusnaki. Lokalizacja zostanie poddana analizie, a inwestycja zrealizowana według zasady "zaprojektuj i wybuduj".

Budynek wielofunkcyjny według wstępnych zamierzeń ma pomieścić odkryty basen, kręgielnię, boisko, bibliotekę i czytelnię. Niedługo podjęta zostanie decyzja o lokalizacji i funkcji nowego obiektu, na który w tegorocznym budżecie gmina przeznaczyła ponad 400 tys. złotych.

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij