Ochrona samochodu przed kradzieżą - jak to zrobić bez ingerencji w pojazd? (art.sponsorowany)

Fot. 2020.01.29 14:00 / news / czytano 859 / opinie 0

Kradzieże samochodów to temat istniejący praktycznie od samego początku historii motoryzacji. Paradoksalnie niektóre elektroniczne bajery, jakimi często kuszą nas producenci, mogą wręcz ułatwiać złodziejom pracę i czynić odnalezienie auta niemożliwym do wykonania. 

Jak zatem bronić się przed kradzieżą samochodu, jednocześnie nie ingerując w jego strukturę i nie montując w nim dodatkowych, ukrytych mechanizmów? Co zrobić, aby w przypadku, gdy jednak będziemy mieli pecha, nie zostać bez auta, ale za to z kredytem, leasingiem lub wielotysięczną stratą?
 
1. Strzeżony parking lub konkretna brama garażowa
2. Rezygnacja z mechanizmów otwierania drzwi bez kluczyka
3. Ubezpieczenie AC
 
Strzeżony parking lub konkretna brama garażowa
Jeżeli mamy dom i parkujemy nasze auto w garażu, powinniśmy przede wszystkim zadbać o dobrą bramę, najlepiej o właściwościach antywłamaniowych. W przypadku osiedli, jeżeli kupujemy mieszkanie w nowoczesnym budownictwie, nie wahajmy się wykupić także miejsca parkingowego na terenie osiedla lub w garażu pod nim. Warto przy tym także pamiętać, aby nie zostawiać przepustki do podnoszenia szlabanu w samochodzie, żeby w sytuacji, gdy ktoś jednak zainteresuje się naszym samochodem, nie ułatwiać mu wyjechania bez wzbudzenia podejrzeń.
 
Rezygnacja z mechanizmów otwierania drzwi bez kluczyka
Chociaż jest to w miarę wygodna funkcja, złodziej z odpowiednim wyposażeniem jest w stanie otworzyć nasz samochód w przeciągu kilku sekund, jeżeli tylko ma dostęp do sygnału kluczyka. Aby temu zapobiec możemy po prostu zrezygnować z takiej opcji, jeżeli jest to możliwe przy zakupie nowego auta, lub wyposażyć się w odpowiednie pudełko na klucze, które będzie blokowało sygnał kluczyka i uczyni go niemożliwym do wyśledzenia i przechwycenia. Ten i wiele innych ciekawych patentów na ochronienie się przed kradzieżą auta znajdziesz na Allegro.
 
Ubezpieczenie AC
Warto mimo wszystko mieć świadomość, że nie ma zabezpieczeń, które w stu procentach będą w stanie zabezpieczyć nasz samochód przed kradzieżą. Z tego względu, poza wyżej wspomnianymi krokami, powinniśmy także odpowiednio go ubezpieczyć, tak aby dostać zwrot pieniędzy w sytuacji, gdy jednak komuś się uda. Takie ubezpieczenie jest droższe, niż samo OC, jednak zdecydowanie warto nad nim pomyśleć, szczególnie jeżeli jesteśmy właścicielami "popularnego" wśród złodziei samochodu lub gdy jest to marka z wyższej półki. Zawsze lepiej jest raz na rok zapłacić nieco więcej za ubezpieczenie, niż w sytuacji kradzieży być kilkaset tysięcy złotych do tyłu.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij