Od poniedziałku przedszkola wznawiają pracę

Fot. 2020.05.06 16:04 / news / czytano 572 / opinie 0

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej zniesione jest zawieszenie zajęć w placówkach wychowania przedszkolnego w szkołach. Samorządy Szczawnicy oraz Krościenka n.D otwierają placówki w poniedziałek 11 maja. W Ochotnicy Dolnej jeszcze do piątku można przekazywać zgłoszenia.

W Szczawnicy na obecna chwilę jest 8 osób zainteresowanych posłaniem dziecka do przedszkoli, w Gminie Krościenko 16, w Gminie Ochotnica Dolna zgłosiła się zaledwie 1 osoba. Gmina Łapsze Niżne nie uruchamia placówek w związku z obawami rodziców.

- Z przekazanych przez Dyrektorów szkół informacji wynika, że na obecną chwilę znikoma liczba rodziców jest zainteresowana posłaniem dzieci do placówek. Wydłużyliśmy termin przekazywania zgłoszeń do piątku 8 maja - informuje Tadeusz Królczyk wójt Ochotnicy. 

Wszystkie placówki zostaną wyposażone w narzędzia zgodnie z wytycznymi (dozowniki płynów tam, gdzie ich jeszcze nie ma, płyny odkażające, maseczki, itd), ponadto opracowywane są procedury bezpieczeństwa, do których będą musieli stosować się zarówno pracownicy placówek, jak również rodzice.

WYTYCZNE GIS

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij