Oficjalne rozpoczęcie 186. sezonu flisackiego z wicepremier Szydło

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.04.22 11:04 / news / czytano 3655 / opinie 0

Tradycyjnie uroczystą Msza św. flisacy zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec rozpoczęli tegoroczny sezon spływu przełomem Dunajca. W uroczystościach wzięła udział wicepremier Beata Szydło.

Mszy św. koncelebrowanej na przystani początkowej w Sromowcach-Kątach przewodniczył biskup Andrzej Jeż, który w wygłoszonej do zgromadzonych gości i flisaków homilii wspominał wieloletnią tradycję flisacką, która wrosła w pokoleniowe tradycje w Pieninach. Podkreślił rolę edukacyjną, ale i społeczną flisaków w codziennej ich pracy, a następnie poświęcił flisackie tratwy. 
 
Oprócz przedstawicieli lokalnych samorządów w uroczystościach wzięła udział Beata Szydło - wicepremier zaraz po zakończonej mszy skorzystała z możliwości podziwiania Przełomu Dunajca. Około 12.30 spodziewana jest na przystani końcowej spływu w Krościenku n.D. O 13.00 spotka się z  mieszkańcami Krościenka w sali remizy OSP w Krościenku n.D.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij