Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej w Gminie Czorsztyn - eliminacje

Fot. 2013.04.03 11:10 / news / czytano 4738 / opinie 0

25 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej w Sromowcach Wyżnych odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.

Konkurs odbywał się w 2 grupach wiekowych: uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Cel, który corocznie przyświeca organizatorom niewątpliwie uznać należy za szlachetny: dzieci i młodzież poznają zasady postępowania na wypadek pożaru, nabywają praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Wszystko w duchu zdrowej rywalizacji i zabawy, ale i sporej dawki wysiłku i konkretnej pracy uczestników turnieju.

Ci, którzy ostatecznie udział wzięli w finale przeszli wstępne eliminacje szkolne, które przeprowadzane były na terenie Gminy Czorsztyn. Podczas eliminacji gminnych organizatorzy przygotowali test pisemny, składający się z 25 pytań. Poziom przygotowania był bardzo wyrównany, co wykazały wyniki osiągnięte przez poszczególnych uczestników rozgrywek.

Na wszystkich uczestników turnieju czekały nagrody m.in. plecaki i termosy oraz skromny poczęstunek. Dwaj najlepsi uczniowie zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które zaplanowano na 11 kwietnia 2013 r.

Turniej zorganizowali Wójt Gminy Czorsztyn,  Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Czorsztynie, przy zaangażowaniu Beaty Marek – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sromowcach Wyżnych, która udostępniła salę na potrzeby tegorocznego finału.  

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja pod przewodnictwem mł. kpt. Krzysztofa Batkiewicza. W uroczystości wręczania nagród uczestniczyli: P. Tadeusz Wach - Wójt Gminy Czorsztyn, Dh Tadeusz Firek – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP, Dh Krzysztof Regiec – Komendant Gminny OSP w Gminie Czorsztyn i Dh Antoni Pierwoła – Prezes OSP Sromowce Wyżne.

Wyniki eliminacji gminnych:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

 1. Paweł Grywalski  (SP Sromowce Niżne)
 2. Kamil Górecki  (SP Sromowce Wyżne)
 3. Paweł Świątkowski (SP Kluszkowce)
 4. Patryk Bochniak (SP Kluszkowce)
 5. Natalia Cichoń (SP Sromowce Niżne)
 6. Robert Kowalczyk (SP Sromowce Wyżne)
 7. Klaudia Dragosz (SP Sromowce Niżne)
 8. Paulina Natońska (SP Kluszkowce)
 9. Paulina Janczy (SP Sromowce Wyżne)

II grupa wiekowa (gimnazja) 

 1. Daniel Cichoń (Gimnazjum Sromowce Niżne)
 2. Piotr Siedlarczyk (Gimnazjum Maniowy)
 3. Marlena Regiec (Gimnazjum Sromowce Niżne)
 4. Jakub Złydaszyk (Gimnazjum Maniowy)
 5. Damian Górecki (Gimnazjum Sromowce Niżne)
 6. Łukasz Jandura (Gimnazjum Maniowy)
Autor: Aneta Markus / oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij