OSP Kluszkowce i nowy samochód

Fot. 2019.01.30 18:36 / news / czytano 1889 / opinie 0

Druhowie z Gminy Czorsztyn wzbogacili się o kolejny samochód ratowniczo – gaśniczy. Tym razem sprzęt w postaci nowego pojazdu marki MAN TGM 13.290, 4x4 BL trafił do jednostki OSP Kluszkowce. Samochód używany będzie do udziału w akcjach ratowniczych oraz podczas usuwania zagrożeń.

- Wszyscy strażacy naszej jednostki czekali na ten samochód  z ogromną niecierpliwością, chwilami wątpiąc w pozytywne zakończenie starań. Na szczęście wszystko udało się doprowadzić do szczęśliwego końca i nasi druhowie będą mogli jeszcze skuteczniej nieść pomoc innym - cieszy się Wojciech Bednarczyk Prezes OSP Kluszkowce. 
 
Z kolei włodarz gminy Tadeusz Wach mówi: - Jestem dumny ze strażaków w naszej gminie, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym. Należy im się szacunek oraz godne warunki pracy, dlatego dążymy do tego, by sprzęt był nowy, dostosowany do obowiązujących standardów. Na zakup samochodu przekazaliśmy z budżetu gminy  529 500,00 zł (w tym VAT).

Radości z nowo nabytego samochodu nie kryją także pozostali druhowie jednostki, którzy przywitali samochód odpalając race świetlne oraz otwierając przysłowiowego szampana. Bez zbędnej zwłoki strażacy włączyli syrenę i ruszyli w pokazową przejażdżkę ulicami sołectwa dzieląc się radością z pozostałymi mieszkańcami Kluszkowiec.

Łączny koszt zakupu samochodu wyniósł 799 500,00  zł, na ogólną kwotę składały się dofinansowania z kilku źródeł: 80 000 zł stanowiła dotacja z Województwa Małopolskiego, 130 000 zł pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało kwotę 40 000 zł, 529 500,00 zł stanowiła kwota z budżetu Gminy Czorsztyn oraz 20 000 zł środki własne OSP Kluszkowce (w tym 10 000 dolarów, które przekazało strażakom Koło Związku Podhalan w Chicago – Odział Kluszkowce).
Autor: Aneta MArkus
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij