OSP ze Sromowiec Niżnych i Kluszkowiec ze wsparciem

Fot. 2018.08.08 16:45 / news / czytano 837 / opinie 0

Na nowoczesne samochody, sprzęt ratowniczy i odzież ochronną oraz modernizację i przebudowę remiz - to m.in. na te zadania strażacy-ochotnicy przeznaczą dotacje otrzymane od samorządu województwa w ramach dwóch konkursów: Bezpieczna Małopolska 2018 i Małopolskie Remizy 2018.

3 sierpnia w Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się spotkanie przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych i Wójtów Gmin z terenu województwa małopolskiego. Na uroczystym spotkaniu przekazano 31 umowy dla 66 jednostek OSP. W ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska” przekazano 73 dotacje dla gmin na zakup nowych samochodów.
 
Druhowie z Kluszkowiec również otrzymali dofinansowanie na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Bon o wartości 80 000 zł marszałek Jacek Krupa przekazał na ręce  Wójta Gminy Czorsztyn.

Przekazano również 80 umów w ramach konkursu „Małopolskie Remizy” na remonti przebudowę Ochotniczych Straży Pożarnych. Jednostka w Sromowcach Niżnych otrzymała na w/w zadanie dofinansowanie w kwocie 18 735 złotych.
Autor: Oprac. red.
Źródło: malopolska.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij