Owce, muzyka góralska i ochotnickie specjały

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.08.06 21:35 / news / czytano 1866 / opinie 0

Watra ochotnicka zapłonęła w centrum Ochotnicy Górnej w niedzielę po raz 22. i kolejny raz można było sięgnąć do początków pasterstwa i tradycji w Gorcach. 

Kolonizacja wołoska pozostawiła niezatarte ślady w tradycjach Ochotnicy, jednak najdłużej przetrwała tam tradycja wspólnego dla całej wsi wypasu wołów i owiec. Takim też akcentem rozpoczęła się niedzielna "Watra Ochotnicka". Zgromadzeni turyści i mieszkańcy byli świadkami redyku gorczańskich owiec przez centrum wsi. Następnie zapłonęła watra i zabrzmiała góralska muzyka, a na uczestników czekały m.in. pokazy wyrobu sera i oscypków i pyszna degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij