Parafia w Krościenku z dotacją na II etap prac

Fot. 2018.03.03 22:23 / news / czytano 751 / opinie 0

Jest szansa na dokończenie remontu zabytkowego kościoła w Krościenku nad Dunajcem. W odpowiedzi na złożony końcem 2017 r. wniosek w ramach programu Ochrony Zabytków, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotację dla parafii w wysokości 150 tys. zł. 

Dotacja przeznaczona zostanie na wykonanie części II etapu prac remontowych – wykonanie elewacji kościoła. Parafia czyni kolejne starania o uzyskanie dodatkowych środków finansowych – tak, aby w 2018 roku ostatecznie zakończyć rozpoczęty w 2017 roku remont całego obiektu. Pomocny w tym zakresie jest program Ochrony Zabytków, który ma na celu zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, realizowany poprzez konserwację i rewaloryzację zabytków nieruchomych i ruchomych oraz ich udostępnianie na cele publiczne.
Autor: Krystyna Kubik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij