Pełnoletność gimnazjum imienia Jana Pawła II

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.05.19 20:10 / news / czytano 1867 / opinie 0

Publiczne Gimnazjum w Krościenku n.D im. Jana Pawła II w dniu 18 maja obchodziło swoje święto. Święto Szkoły stało się doskonałą okazją do przypomnienia 18-letniej historii placówki i podsumowania dokonań szkoły, w przeddzień zbliżającej się reformy edukacji.

Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza, którą odprawił ks. Krzysztof Kutek wikariusz krościeńskiej parafii, a zarazem pedagog pracujący w Gimnazjum.. Po mszy św. uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się do budynku szkoły, gdzie rozpoczęły się główne uroczystości.

Słowa podziękowania za przybycie do zgromadzonych skierował dyrektor szkoły Krzysztof Koper. Dyrektor dziękował również wszystkim tym, którzy z wielką determinacją tworzyli szkołę i jej 18 - letnią historię.

Przypomnijmy. Program czterech reform złożony z reform oświatowej, emerytalnej, administracyjnej i zdrowotnej opracowany i wprowadzony został w 1999 roku przez rząd Jerzego Buzka. Reforma oświatowa zakładała zmiany strukturalne w systemie oświaty oraz programowe. Wówczas skrócono o 2 lata (do 6 klas) czas nauki w szkole podstawowej i wprowadzono nowy typ szkoły gimnazjum, w którym nauka trwa trzy lata. Krościeńskie gimnazjum przyjęło imię Jana Pawła II w dniu 11 czerwca 2003 roku. Mszy św. koncelebrowali nuncjusz papieski abp. Józef Kowalczyk, bp. tarnowski Wiktor Skworc i proboszcz parafii ks. Stanisław Tumidaj. Poświęcony został sztandar szkoły i tablica z papieskim popiersiem przed budynkiem szkoły.

Dzień z Patronem był doskonałą okazją do nagrodzenia i wyróżnienia pracy uczniów i nauczycieli, którzy zostali laureatami i finalistami konkursów oraz którzy osiągnęli wysokie miejsca w przedmiotowych konkursach na szczeblu wojewódzkim. Nagrody i dyplomy wręczali Poseł na Sejm Pani Anna Paluch wraz z dyrektorem szkoły.

Wśród zaproszonych gości w uroczystości brali także udział Bogusław Waksmundzki Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Radny Powiatowy Jan Komorek, Nadleśniczy Olaf Dobrowolski przedstawiciel Lasów Państwowych Nadleśnictwa Krościenko, dyrektorzy szkół z terenu Gminy, księża, radni i przedstawiciele Rady Rodziców.

Całość święta wzbogacił program słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów szkoły - członków Koła Muzycznego oraz Koła Żywego Słowa.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij