Pięciu nietrzeźwych kierujących ujawnili w weekend policjanci na drogach powiatu nowotarskiego

Fot. 2018.09.10 14:00 / news / czytano 834 / opinie 0

Pomimo licznych apeli i wysokich konsekwencji min. utrata prawa jazdy, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdu, kara pozbawienia wolności to nadal zdarzają się kierujący, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu, stwarzając  zagrożenie dla siebie, a przede wszystkim dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Tylko w weekend funkcjonariusze na drogach powiatu nowotarskiego ujawnili pięciu nietrzeźwych kierujących.  Trzech kierujących pojazdami mechanicznymi i dwóch kierujących rowerem. Rowerzyści ujawnieni w piątek w Łapszance i w niedzielę w Szaflarach  stracili  panowanie nad pojazdem i wywrócili się. Zostali przewiezieni do szpitala i na szczęście nic poważnego im się nie stało. W piątek w Jabłonce  nietrzeźwy kierujący quadem uderzył  w ogrodzenie i wjechał na jedną z posesji, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i stracił prawo jazdy. Natomiast w Szczawnicy 22-letni obywatel Ukrainy kierujący samochodem osobowym marki Rover nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po podjętym pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy i osadzony w nowotarskiej komendzie. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę natomiast w Nowym Targu po godzinie 17.00 policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW, którego kierujący miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. To już drugi raz w okresie kilku miesięcy, kiedy 38-latek usiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc wstanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku posiadania zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto w piątek po godzinie 22 w Waksmundzie policjanci zatrzymali 28-latka, który będąc w stanie nietrzeźwości, uszkodził w samochodzie renault  lusterka boczne i wybił szybę, a następnie groził właścicielce pojazdu. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Za uszkodzenie mienia, kierowanie gróźb grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij