Pienińscy samorządowcy u Janusza Piechocińskiego - rozmawiali o gazociągu

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.07.31 11:03 / news / czytano 2465 / opinie 0

Delegacja samorządowców Miasta i Gminy Szczawnica oraz gmin sąsiednich uczestniczyła wczoraj 30 lipca br. w spotkaniu w Ministerstwie Gospodarki z Premierem Januszem Piechocińskim w sprawie projektu gazyfikacji gmin pienińskich i gmin, przez które przebiegać będzie planowana realizacja inwestycji.

W spotkaniu, o które od dłuższego czasu zabiegało Miasto i Gmina Szczawnica uczestniczyli również Bogusław Waksmundzki ze Starostwa Nowotarskiego, Jan Dziedzina Wójt Gminy Łącko, Ryszard Wojtarowicz Vice Wójt Gminy Krościenko i przedstawiciele Szczawnicy Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta, Kazimierz Zachwieja Przewodniczący Rady Miasta, Tomasz Ciesielka Sekretarz Miasta oraz Adam Wolfram szczawnicki przedsiębiorca, który wspomagał samorządowców w organizacji spotkania, oraz Mieczysław Wachowski dzięki któremu spotkanie doszło do skutku.
 
Projekt „Budowa sieci gazowej wysokiego ciśnienia o długości ok. 13,5 km oraz sieci średniego ciśnienia na terenie Szczawnicy i gmin ościennych o łącznej długości około 73 km” został zgłoszony przez inwestora, czyli Karpacki Oddział Dystrybucyjny z Jasła do dofinansowania. W dniu 6. lipca 2015 r. została przekazana do Ministerstwa Gospodarki fiszka projektu umieszczonego jako projekt strategiczny do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.
 
Obecnie zgodnie z harmonogramem prac trwa procedura sprawdzania czy dany projekt spełnia warunki programowe, a w kolejnym etapie w przypadku spełnienia przez projekt warunków programowych Ministerstwo Gospodarki przekaże propozycję wykazu projektów do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Po zatwierdzeniu przez MIiR wykazu projektów odbędzie się publikacja projektów zakwalifikowanych do realizacji i planowane jest to już w miesiącu wrześniu.

- Wyjazd, o który zabiegałem i spotkanie z Premierem Piechocińskim zostało zorganizowane w bardzo dobrym okresie. To teraz rozstrzygają się kwestie czy będziemy mieli gaz w Pieninach. Dziękuję za pomoc w organizacji wyjazdu i doprowadzeniu do skutku przede wszystkim Panu Mieczysławowi Wachowskiemu oraz oczywiście Panu Adamowi Wolframowi. Pan Premier był uprzedzony o tematyce spotkania i miał już wstępne informacje. Jest duża szansa na realizację tej kluczowej dla nas inwestycji. Jeżeli Kancelaria Premiera będzie na bieżąco monitorować przebieg weryfikacji projektu to z pewnością nada to odpowiedniej rangi tej inwestycji. Jest to dla nas bardzo „duża sprawa” i staraliśmy się uzmysłowić to urzędnikom Ministerstwa Gospodarki. Myślę, że to się udało i jesteśmy w stałym kontakcie z kancelarią dzięki czemu będziemy mogli na bieżąco weryfikować postęp prac nad naszym projektem. Ograniczanie niskiej emisji jest w przypadku uzdrowiska ważne dla dalszego funkcjonowania, a bez gazyfikacji są to tylko działania poprawiające sytuację a nie załatwiające problem – podsumowuje spotkanie Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij