Pienińskie Domy Dziennego Pobytu powstaną w Szczawnicy, Czorsztynie i Łapszach

Fot. 2017.05.18 16:01 / news / czytano 1814 / opinie 0

Projekt „Pienińskie Domy Dziennego Pobytu” dofinansowany został ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, a umowa podpisana została w minionym tygodniu przed przedstawicieli samorządów w Szczawnicy.

Podpisanie umowy odbyło się pomiędzy Krajowym Instytutem Gospodarski Senioralnej reprezentowanym przez Prezes Marzenę Rudnicką, a Województwem Małopolskim w imieniu którego umowę podpisał V-ce Marszałek Stanisław Sorys. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele gmin na terenie których będzie realizowane przedsięwzięcie i Radni Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń i Stanisław Barnaś.

Blisko 6 mln zł zostanie przeznaczone na utworzenie w Pieninach w gminach Szczawnica, Łapsze Niżne i Czorsztyn trzech nowych placówek dziennej opieki dla osób starszych i niesamodzielnych.

Utrzymanie i działalność placówek zapewni osobom starszym dzienną opiekę i aktywizację według najwyższych standardów jakościowych: utrzymanie optymalnego stanu psychofizycznego, samodzielności i aktywności oraz powstrzymanie pogłębiania się dysfunkcji społecznych i zdrowotnych.

Autor: Oprac.red.
Źródło: FB G. Niezgoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij