Pierwszy dzień strajku nauczycieli

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2019.04.08 14:24 / news / czytano 1671 / opinie 0

W szkołach, w których nauczyciele dzisiaj rano przystąpili do strajku mimo nieprowadzonych lekcji, zapewniona jest dzieciom i młodzieży opieka - zapewniają dyrektorzy szkół.

Placówki w regionie są otwarte, ale zamiast lekcji dzieci i młodzież mają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. W szkołach podstawowych w Grywałdzie i Krośnicy nie było dzisiaj dzieci. W Szkole Podstawowej nr 1 w Krościenku kilkanaścioro, kilkoro najmłodszych jest w przedszkolu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Krościenku.
 
W szkołach średnich w Krościenku w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek do szkoły przyszło około 30 uczniów. - Jest grupa młodzieży, nad którą funkcje opiekuńcze pełnią nauczyciele niestrajkujący wraz z kadrą kierowniczą - zapewnia dyrektor Leszek Wołek.
 
W Liceum Ogólnokształcącym nie strajkuje jeden nauczyciel, który sprawuje opiekę nad około 10 osobami. W opiekę włącza się także kadra kierownicza szkoły.
 
Trudna sytuacja jest w Szkole Podstawowej nr 2 w Krościenku, gdzie w środę ma odbyć się egzamin gimnazjalny. - Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby egzaminy się odbyły - zapewnia dyrektor Krzysztof Koper. 
 
Przypomnijmy. W Gminie Krościenko n.D wszystkie szkoły przystąpiły do strajku. W gminie Szczawnica Szkoła Podstawowa nr 1 już ogłosiła na swojej stronie, że strajk wydłuża o kolejny dzień. 

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jak długo potrwa akcja protestacyjna. Rodzice o jej przebiegu informowani są za pomocą dziennika elektronicznego. 
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij