Pijany i bez pozwolenia

2022.12.08 15:45 / news / czytano 509 / opinie 0

43-latek kierujący skodą przekroczył dozwoloną prędkość o 24 km/h. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa i wykroczenie odpowie przed sądem.

6 grudnia br. po godzinie 22, w miejscowości Krośnica policjanci ruchu drogowego podczas realizacji zadań w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości, ujawnili kierującego skodą, który jechał za szybko o 24 km/h. 43-latek narodowości ukraińskiej, który siedział za kierownicą nie posiadał stałego miejsca zameldowania na terytorium RP. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący jeszcze przez kolejny rok. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa i wykroczenie. Za niestosowanie się do sądowego zakazu, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz przekroczenie dozwolonej prędkości, grozi mu wysoka grzywna, kilkunastoletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij