Piknik Country nad Grajcarkiem

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.08.17 23:34 / news / czytano 4238 / opinie 1

Wolna Grupa Bukowina oraz polscy i zagraniczni artyści muzyki country zaśpiewali na Placu pod Kolejką w Szczawnicy. 

Podczas V Pikniku Country w Szczawnicy nie zabrakło kowbojskich strojów, motocykli i dobrej muzyki tworzącej klimat Dzikiego Zachodu. Piknik otworzył Piotr Gąsienica z Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy: - Bawimy się od czwartku w ten długi sierpniowy weekend. W czwartek obchodziliśmy 600-lecie Szczawnicy, wczoraj i dzisiaj hucznie obchodzimy 120-lecie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Szczawnicy i Krościenko n/D. W związku z tym, że dzisiejszy Piknik Country jest częścią obchodów tego jubileuszu chciałbym Markowi Misztalowi prezesowi szczawnickiego oddziału PTTK wręczyć  list gratulacyjny dla jego członków. 

Prezes przypomniał, że Pieniński Oddział PTTK założony został w 1893 roku. - Jesteśmy spadkobiercami Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, które przekształciło się w PTTK. Obchodzimy 120 lat istnienia i myślę, że będziemy dalej trwać i dbać o organizację turystyki wraz z innymi organizacjami na terenie Pienin. Wszystko po to, żeby Państwo spędzali  tutaj czas przyjemnie i nie żałowali wyboru miejsca wypoczynku. - podkreślał Misztal. - Naszym prezentem dla tutaj przybyłych jest Wolna Grupa Bukowina, która swoją muzyką oddaje nasze górskie klimaty - dodał.

Wolna Grupa Bukowina to polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Od 42 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym. Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to: Grażyna Kulawik - śpiew, Wojciech Jarociński - śpiew i gitara, Wacław Juszczyszyn - śpiew i gitara, Wojciech Maziakowski - gitara basowa, Marek Zarankiewicz - instrumenty perkusyjne, Krzysztof Żesławski - gitara elektryczna.

Specjalnym akcentem Pikniku Country był motocyklowy nowotarski Klub Goldwinga na czele z Arturem Szpałkiem. Jego członkowie wjechali pod scenę na sześciu „wypasionych motorach” nazwanych je tak przez prowadzącego imprezę Piotra Gąsienicę. Na jednym z nich, trzykołowym Harleyu-Davidsonie, Adam Wolfram ze Szczawnicy przywiózł Alicję Boncol – kolejną wokalistkę country. Ten bez wątpienia najlepszy żeński głos w polskiej muzyce country bawił przez kolejną godzinę publiczność zebraną na Placu pod Kolejką. Ala Boncol jest 11-krotną laureatką Plebiscytu fanów country „Dyliżanse” w kategorii Wokalistka Roku i 3-krotną w kategorii Artysta Roku. Zaśpiewała już po raz piąty na szczawnickim Pikniku Country i obiecała po swoim występie przyjechać również za rok.

Podczas pikniku wystąpiła również słowacka grupa „Willie Jones Band” z prawdziwym Teksańczykiem w składzie a na zakończenie gość specjalny Cezary Makiewicz, który jest Liderem i założycielem zespołu Cezary Makiewicz i KOLTERSI, śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Zdobył I nagrodę w ogólnopolskim konkursie na piosenkę inspirowaną muzyką country w 1997 roku za utwór „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Piosenka spodobała się nie tylko jury ale również festiwalowej publiczności i szybko stała się hymnem Pikniku Country w Mrągowie.
 
Imprezę zorganizował Urząd Miasta i Gminy Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury i Polskie Koleje Linowe.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

alfred2013.08.18 10:08
koncert zakonczył się koncertem największej gwiazdy tegio pikniku CEZAREGO MAKIEWICZA. Poprawic mozecie
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij