Po 7 latach zostaje przywrócony autobus z Ochotnicy Górnej do Krakowa

Fot. 2015.07.29 11:47 / news / czytano 5231 / opinie 0

Jak informuje Urząd Gminy Ochotnica Dolna od 1. sierpnia 2015 r. uruchomione zostanie, po siedmiu latach, regularne połączenie autobusowe z Ochotnicy Górnej - Ustrzyk do Krakowa.

Z przystanku w Ochotnicy Górnej autobus będzie odjeżdżał codziennie o godz. 5.00 i 13.40 a w niedzielę dodatkowo o godz. 16.15. , natomiast z Krakowa do Ochotnicy Górnej o godz. 8.20 i 17.10 a w niedzielę o godz. 19.20.
 
Na facebookowym profilu Ochotnica.tv czytamy: - To zwieńczenie starań mieszkańców Ochotnicy Górnej, którzy od września 2013 r. rozpoczęli prawdziwą batalię (wojnę) o poprawę transportu publicznego w naszej gminie. Najpierw w 2014 r. udało się wymusić zwiększenie liczby połączeń busów. Mimo wniosku mieszkańców składanego już w 2013 r. dopiero w 2015 r. Komisja Infrastruktury Rady Gminy złożyła skuteczny wniosek do Wójta o podjęcie natychmiastowych działań w celu uruchomienia połączenia Kraków-Ochotnica Górna ze względu na studentów i turystów.
 
Przewóz osób będzie wykonywała firma - Transport Osób "Lala Bus" z Jazowska.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij