Podnosi się stan wody w rzekach i potokach, w nocy możliwy śnieg

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.10.04 22:06 / news / czytano 3337 / opinie 0

Pogoda od poniedziałku nie rozpieszcza. Po ciepłym weekendzie nadciągnął niż, który wprowadził do Polski chłodne powietrze i deszcz. W najbliższym czasie prognozuje się wystąpienie opadów deszczu od 25 mm do 40 mm, miejscami do 50 mm.

Ostrzeżenie hydrologiczne wydane przez Biuro Prognoz Hydrologicznych Oddziału IMGW-PIB w Krakowie obowiązuje do popołudnia 6. października.  

W związku ze spływem wód opadowych w zlewniach: Soły, Skawy, Raby, Dunajca oraz Ropy spodziewane są dalsze wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach wodowskazowych. W godzinach popołudniowych oraz w nocy 4/5 października w zlewni Dunajca oraz Ropy spodziewane są przekroczenia stanów alarmowych. W dniach następnych tj. 5 oraz 6 października, w związku z prognozowaną kolejną strefą opadów, stany alarmowe mogą zostać przekroczone również w pozostałych zlewniach na terenie województwa.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje na Podhalu wystąpienie opadów śniegu i deszczu ze śniegiem, okresami o natężeniu umiarkowanym. Największe natężenie opadów wystąpi w dniu 05.10 oraz w nocy 05/06.10. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami od 10 cm do 20 cm.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij