Policja blisko szkoły

Fot. 2014.09.04 09:57 / news / czytano 1781 / opinie 0

Mundurowi pomagać będą najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego w przejściu przez jezdnię oraz przypominać kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych.

Ogólnopolskie działania „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" rozpoczynają się z początkiem każdego roku szkolnego. Policyjne patrole pojawiają się przy szkołach tuż przed pierwszym dzwonkiem, aby pomóc najmłodszym w przejściu przez jezdnię oraz tłumaczyć, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Przed rozpoczęciem roku szkolnego mundurowi sprawdzili oznakowanie dróg prowadzących do szkół, zwracając szczególną uwagę na czytelność oznakowania pionowego i poziomego.

W trakcie działań nowotarscy policjanci pojawią się przede wszystkim przed placówkami oświatowymi, które znajdują się w miejscach o dużym natężeniu ruchu. 

Podczas „BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY" policjanci przypominać będą także kierowcom o obowiązku przestrzegania przepisów drogowych, szczególnie dotyczących jazdy z dozwoloną prędkością, prawidłowego przewożenia dzieci oraz parkowania w rejonie szkół i przedszkoli. W działaniach mundurowi użyją m.in. ręcznych mierników prędkości. Policjanci sprawdzać będą również trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów przewożących dzieci do szkół.

Ponadto w dniach od 1 do 5 września  funkcjonariusze nowotarskiej drogówki przeprowadzają kontrole gimbusów, którymi dzieci są przewożone do szkół. Od początku trwania akcji nowotarscy policjanci nie zatrzymali ani jednego dowodu rejestracyjnego.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij