Ponad 400 ton zebranego azbestu

Fot. 2017.04.03 07:34 / news / czytano 1005 / opinie 0

424 tony azbestu usunięto w ciągu jednego roku z terenu Gminy Ochotnica Dolna dzięki programowi opartemu o fundusze szwajcarskie.

W Małopolsce w programie wzięło udział 69 gmin. Wśród nich była też Gmina Ochotnica Dolna, która może pochwalić się regionie wieloma działaniami proekologicznymi. Do programu gmina przystąpiła 14 marca 2016 roku i w tak krótkim okresie czasu ze 151  dachów budynków zniknęło 424 tony azbestu. Dodatkową pomoc, którą objęci byli najbiedniejsi mieszkańcy gminy, otrzymali właściciele 29 budynków, którym na pokrycie dachu przekazana została blacha.

Projekt był współfinansowany ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (85%) i z budżetu samorządu. Uczestniczące w programie gminy otrzymały pamiątkowe statuetki, podczas konferencji podsumowującej program „Demontaż i bezpieczne składowanie materiałów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” w Wieliczce. 

Autor: Oprac.red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij