Poważny wypadek w Pieninach

Fot. 2022.09.17 21:44 / news / czytano 578 / opinie 0

W piątek około godziny 15:00 do ratowników GOPR dotarło zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który potrzebuje pomocy na szlaku niebieskim z Trzech Koron w kierunku Góry Zamkowej. 

Po dotarciu na miejsce okazało się, że poprzez niefortunny upadek młody turysta spadł około 50 metrów stromym zboczem doznając licznych ran głowy i poważnego urazu kręgosłupa. 

Ratownicy GOPR wspólnie z będącymi na miejscu świadkami zdarzenia udzielili niezbędnej pomocy i przygotowali wstępnie poszkodowanego do transportu śmigłowcem Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR, którego załoga desantowała się w pobliżu za pomocą technik linowych i wsparła działania ratownicze. 

"Po raz kolejny dziękujemy świadkom zdarzenia za szybką reakcje i udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu koledze oraz przygodnym turystom, którzy naszli na wypadek podczas jego trwania i bez wahania włączyli się do pomocy. OSP KSRG Moszenki macie w swoich szeregach wzorowego strażaka, ratownika medycznego, który wspólnie z narzeczoną wsparli i bardzo pomogli w naszych działaniach. Dziękujemy" - czytamy an stronie GOPR.
Autor: oprac.red.
Źródło: GOPR Podhale
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij