Powraca temat przebudowy ronda w Krościenku

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.09.07 10:03 / news / czytano 4575 / opinie 0

W sierpniu zarówno Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda jak i Bogusław Waksmundzki zwrócili się z prośbami o powtórne rozeznanie technicznych możliwości wprowadzenia zmian ruchu kołowego w obrębie ronda w ciągu drogi wojewódzkiej w Krościenku nad Dunajcem.

Podczas zeszłotygodniowego spotkania roboczego na terenie gminy Krościenko z udziałem przedstawicieli: Z-cy Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich Grażyny Krok, burmistrza Grzegorza Niezgody, Starosty Powiatu Nowotarskiego Krzysztofa Fabera, Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Roberta Waniczka oraz Jana Dydy wójta Krościenka n.D i radnych powiatowych - Jana Komorka i Bogusława Waksmundzkiego  ustalono, że należy przeprowadzić kompleksową analizę natężenia ruchu drogowego, poszukać możliwych rozwiązań technicznych związanych z przebudową drogi wojewódzkiej Krościenko - Nowy Sącz i sprawdzić przez projektanta możliwości usprawnienia ruchu w tym zakresie i kosztów z tym związanych.

Rondo oraz wszelkie nowe rozwiązania techniczne w tym zakresie powstały w latach 2010-2011 w ramach zadań „Poprawa dostępu do uzdrowiska Szczawnica przez budowę mostu na Dunajcu jako I etap porządkowania ruchu drogowego w miejscowości Krościenko- Szczawnica w zakresie budowy ronda a połączeniu dróg: wojewódzkiej nr 969, powiatowej K1636 i gminnej oraz wykonania odnowy nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 969 w Krościenku nad Dunajcem". Zadania te miały na celu usprawnienie transportu drogowego do uzdrowiska, tymczasem powodują totalny paraliż dróg dojazdowych od strony Nowego Sącza i Nowego Targu, a także blokują drogę wyjazdową ze Szczawnicy. Efekty widoczne szczególnie w weekendy świąteczne i wakacyjne, kiedy to następuje zwiększenie intensywności ruchu kołowego na drogach prowadzących do lub ze Szczawnicy. Zastosowane rozwiązania techniczne w obrębie przebudowanego mostu powodują powstawanie kilkunastometrowych korków blokujących wyjazd ze Szczawnicy od ronda na odcinku aż do Szlachtowej. Samochody, aby pokonać odcinek 5 kilometrów potrzebują kilku godzin.

- Osobiście bardzo nalegałem, aby skupić się na rozwiązaniach technicznych dotyczących tego skrzyżowania a nie odpychania tematu poprzez planowanie koncepcji obwodnicy Krościenka od strony Nowego Targu, czy puszczenia ruchu samochodowego ulicą Zdrojową i budowę mostu łączącego z Łąkcicą. To bardzo drogie alternatywy, które jeżeli będą realne to na pewno nie w najbliższej przyszłości, a zależy nam na możliwie szybkim uporaniu się z problemem – mówi Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.
 
- Koncepcja przekierowania ruchu samochodowego na ulicę Zdrojową nigdy nie była przez Gminę Krościenko nad Dunajcem brana pod uwagę, nie jest zgodna z obowiązującymi dokumentami planistycznymi i Gmina nie zamierza popierać takiego rozwiązania - czytamy w informacji opublikowanej na stronie internetowej Gminy Krościenko n.D.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica, UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij