Powstaje nowy most na Potoku Sielskim

Fot. Agnieszka Stopka 2013.07.26 14:50 / news / czytano 2325 / opinie 0

Jeszcze w tym roku powstanie nowy most na Potoku Sielskim w Szlachtowej. W okolicy mostu zostanie także wyremontowany fragment drogi powiatowej biegnącej w kierunku Jaworek.

Właśnie w tej sprawie w środę 24 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy w Szczawnicy odbyło się spotkanie burmistrza Grzegorza Niezgody ze starostą powiatu nowotarskiego Krzysztofem Faberem oraz z przedstawicielami firmy Strabag sp. z o.o. z Pruszkowa, która wygrała przetarg na realizację tego zadania. W spotkaniu uczestniczyli także radny powiatowy Tomasz Hurkała, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Robert Waniczek, radni Miasta i Gminy Szczawnica oraz Sołtys Szlachtowej Jolanta Salamon.

Dyrektor Robert Waniczek za pomocą prezentacji multimedialnej przybliżył zebranym szczegóły techniczne przedsięwzięcia o nazwie: „Budowa obiektu mostowego na Potoku Sielski wraz z korektą trasy dojazdów od km 8+454 do km 9+865 w ciągu drogi powiatowej 1636 Krościenko – Szczawnica”. Podkreślił konieczność przebudowy tej części drogi. Most często był uszkadzany w czasie intensywnych opadów deszczu, woda wielokrotnie podmywała fundamenty. Ponadto zakręt a właściwie dwa zakręty w tym miejscu są bardzo niewygodne i uciążliwe dla użytkowników tej drogi.
Nowy most zostanie wybudowany obok. W projekcie przewidziano także remont drogi na odcinku pomiędzy podanymi wcześniej w kilometrach wartościami (nową nawierzchnię asfaltową, obustronne chodniki, zatoczki dla autobusów i nowy przystanek, oświetlenie i kanalizację). Stary, wysłużony most zostanie rozebrany.

Następnie głos zabrał starosta nowotarski Krzysztof Faber. Wspomniał o inwestycjach, jakie Miasto i Gmina Szczawnica w ciągu ostatnich kilku lat realizowały wspólnie ze Starostwem Powiatowym. Dzięki dobrej współpracy obu urzędów droga powiatowa biegnąca przez Szczawnicę zmieniła się nie do poznania. Nie byłoby to możliwe bez udziału finansowego Miasta i Gminy Szczawnica w każdym ze zrealizowanych przedsięwzięć, który to wkład w tym konkretnym zadaniu wynosi 750 000zł czyli ok. ¼ całości kosztów. Ostateczny koszt realizacji przedsięwzięcia wraz z dotacją z budżetu państwa i pieniędzmi ze Starostwa wynosi 2 838 245, 00 zł.

- Uzgadniając w 2008 roku plan zadań inwestycyjnych, realizowanych  na terenie Szczawnicy wspólnie ze Starostwem, określiliśmy inwestycje, których podejmujemy się w latach 2008-2013 oraz te, dla których przygotujemy jedynie projekty budowlane. Zapisy porozumienia zostały zrealizowane praktycznie ponad plan, gdyż przebudowaliśmy drogę powiatową Krościenko n.D. – Szczawnica, drogę powiatową w Jaworkach a ponadto PZD uzyskał pozwolenie na przebudowę dwóch strategicznych mostów tj. na potoku Sielskim i w Malinowie. Realizacja przebudowy mostu w Szlachtowej, która nastąpi w najbliższych miesiącach, jest ważna dla komfortu przejazdu i znacząco zmieni Szlachtową wizualnie. Jak podkreślił w swojej wypowiedzi Starosta, trend szczawnicki w planowaniu inwestycji powiatowych utrzymuje się, a w tym przypadku zapisy naszego planu z 2008 roku są realizowane z wyprzedzeniem. Z tego tytułu serdeczne podziękowania składam na ręce Starosty. – mówi burmistrz Grzegorz Niezgoda. 

Technicy z firmy Strabag twierdzą, że termin ukończenia prac wyznaczony na 30 listopada jest krótki, ale realny. Budowniczym na przeszkodzie może stanąć tylko pogoda. Prace ruszają już 25 lipca.

Spotkanie zakończyło się wizją lokalną w Szlachtowej. Wizualizacja terenowa ułatwiła ponowne omówienie szczegółów przebudowy. Przedstawiciele firmy Strabag mogli odpowiedzieć na pytania kierowane do nich przez Sołtys Szlachtowej i Radnych Miasta i Gminy Szczawnica.
Autor: Agnieszka Stopka
Zdjęcia: Agnieszka Stopka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij