Pozew w trybie wyborczym - nowo wybrany radny musi przeprosić Stanisława Gawędę

Fot. 2018.10.30 19:36 / news / czytano 2099 / opinie 0

Józef Kacperek z Krośnicy, wybrany do Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem z ramienia KWW Młodzi dla Całej Gminy Krościenko nad Dunajcem, musi sprostować i przeprosić kandydata na wójta Stanisława Gawędę. 

Na facebookowym profilu Józefa Kacperka z Krośnicy został umieszczony komentarz, który pomawiał kandydata na wójta Stanisława Gawędę, że był on tajnym współpracownikiem służb PRL - "TW". Sprawa trafiła do sądu.

- Osoba pozwana dopuściła się pomówienia (rozpowszechniła nieprawdziwą, szkalującą informację). Nie będziemy dłużej tolerować takich skrajnie nieuczciwych zagrań. Przeciwko Panu Kacperkowi skierowaliśmy sprawę do sądu w trybie wyborczym. Właśnie wróciliśmy z rozprawy, na której Pan Kacperek wyparł się umieszczenia komentarza wskazując, że mogła to zrobić żona albo córka albo ktoś się włamał na jego konto. Żeby tego było mało, Pan Kacperek usunął swoje prywatne konto na Facebook, z którego umieszczono komentarz, zapewne po to, aby nie musiał na nim umieszczać przeprosin pod adresem naszego kandydata - czytamy w zamieszczonej informacji KWW Razem dla Gminy.

Według KWW Razem dla Gminy to nie jedyna osoba, która oczernia ich kandydata. Inny radny KWW Młodzi Dla Całej Gminy Krościenko nad Dunajcem - Stanisław Tkaczyk takie same pomawiające informacje przekazuje dzwoniąc do wyborców.

- Z Panem Stanisławem Tkaczykiem próbowaliśmy się skontaktować telefonicznie, ale usłyszawszy w telefonie kto dzwoni rozłączył się. Oprócz tego, że kampania polityczna naszych oponentów opiera się o oszczerstwach, pomawianiu i rozsiewaniu plotek, to nie mają oni dodatkowo cywilnej odwagi, aby stawić czoła swoim postępowaniom - czytamy na FB KWW Razem Dla Gminy.

Dzisiaj Sąd Okręgowy w Nowym Sączy I Wydział Cywilny w trybie wyborczym m.in. zakazał Józefowi Kacperkowi rozpowszechniania nieprawdziwej informacji o tym, że wnioskodawca Stanisław Gawęda był TW, czyli tajnym współpracownikiem. Nakazał Józefowi Kacperkowi przeproszenie wnioskodawcy Stanisława Gawędy poprzez wręczenie spisanego własnoręcznie i podpisanego oświadczenia o następującej treści: "Przepraszam Pana Stanisława Gawędę za to, że w kampanii wyborczej przed II turą wyborów na wójta Gminy Krościenko n.D wyznaczonych na 4. listopada 2018 r., rozpowszechniałem nieprawdziwą informację o tym, że był on TW, czyli tajnym współpracownikiem"

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij