Praca za niezapłacone rachunki

Fot. 2014.06.27 16:58 / news / czytano 2344 / opinie 0

Rada Miejska w Szczawnicy podjęła ostatnio uchwałę w sprawie programu ułatwiania spłaty zadłużenia wobec Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica oraz szczawnickiego MZGK osobom będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. 

To pierwszy tego typu projekt na Podhalu i w praktyce oznacza możliwość odrobienia niezapłaconych rachunków np. za wodę lub czynsz.  Osoby takie, mogą wskazać rodzaj wykonywanej przez siebie pracy spośród zamieszczonych we wniosku (sprzątanie ulic i chodników, prace porządkowe terenów zielonych, malowanie bram, drzwi, ogrodzeń) lub samodzielnie określić  jej formę na podstawie posiadanych kwalifikacji. Składając taki wniosek, osoba musi załączyć dokumentację poświadczającą jej trudną sytuację materialną i życiową w postaci np. zaświadczenia z Powiatowego Urzędu Pracy, MOPS, PIT za ubiegły rok itp. 

- Żyjemy w trudnych czasach i zdaję sobie sprawę jak ciężko wielu rodzinom wiązać koniec z końcem. Właśnie dlatego, opracowaliśmy program pomocy tym osobom, dając im możliwość spłaty należności poprzez  wykorzystanie własnych umiejętności i chęci do pracy. Miasto i tak ponosi koszty utrzymania zieleni czy porządku, więc dlaczego „nie dać zarobić naszym mieszkańcom”,  którzy dzięki temu nie będą mieli długu za niezapłaconą wodę czy lokal mieszkaniowy. Moim zdaniem to dobry pomysł ale zobaczymy jak sprawdzi się w praktyce – mówi burmistrz Grzegorz Niezgoda.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij