Prace zakończone przy drodze wojewódzkiej w Krościenku

Fot. 2019.11.05 16:27 / news / czytano 858 / opinie 0

Zakończyła się inwestycja na drodze wojewódzkiej pod nazwa „Modernizacja odcinków DW 969 na obszarze Gminy Krościenko nad Dunajcem, finansowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

W czwartek 31 października 2019 r. nastąpił odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi wojewódzkiej. Wykonawcą inwestycji o wartości ponad 4 mln zł była firma STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE Sp. z o.o. z Wrocławia. W ten sposób udało się zakończyć remont najbardziej zniszczonego odcinka jezdni przy ul. Jagiellońskiej w Krościenku nad Dunajcem.

Zakres robót obejmował m.in.: przebudowę drogi w kilometrażu odc. 080 od 5+810 do 6+050 i od 6+120 do 6+879 w granicach istniejącego pasa drogowego, obejmującego wymianę nawierzchni bitumicznej wraz z warstwami podbudowy, przebudowę skrzyżowań z drogami bocznymi zlokalizowanymi w kilometrażu drogi, remont ścieków przykrawężnikowych z kostki granitowej, remont chodnika, wbudowanie krawężnika granitowego i betonowego, remont przepustów drogowych, remont kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej.

Zadanie zostało głoszone do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V – A Polska – Słowacja 2014 – 2020. Zamawiający Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij