Pracowita niedziela dla GOPR

Fot. 2018.10.16 11:52 / news / czytano 966 / opinie 0

Po długiej nocnej akcji w masywie Trzech Koron z soboty na niedzielę ratownicy GP GOPR następnego dnia prowadzili 5 działań ratowniczych na swoim terenie. Na szczęście wszystkie akcje zakończyły się szczęśliwie. W górach panował bardzo duży ruch turystyczny.

Najpierw po godz. 10.00 ratownicy naprowadzają turystę, który pobłądził w rejonie Maciejowej nad Rabką. W akcji użyto Aplikację Ratunek. O godz. 12.36 kolejne wezwanie, tym razem na polanie Brożek w Gorcach turysta doznał ataku kolki nerkowej. Po zaopatrzeniu transport do Nowego Targu. Przed 14.00 GOPR otrzymał zgłoszenie wypadku pod Durbaszką (Małe Pieniny) uraz stawu skokowego. Po zabezpieczeniu został ewakuowany do Szczawnicy. Przed 17.00 ratownicy interweniują na Palenicy- silne bóle brzucha, ewakuacja do Szczawnicy (finalnie poszkodowany po drugiej interwencji ratowników GOPR o godz. 20 po udzieleniu pomocy zostaje przekazany do ZRM). Ostatnie zgłoszenie do GOPR w tym dniu wzywa ratowników na przystań flisacką, gdzie jedna z osób dostała ataku drgawek. Po przebadaniu i udzieleniu pomocy została przekazana do karetki pogotowia ratunkowego.
Autor: Oprac. red.
Źródło: FB GOPR
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij