Pracowita sobota Goprowców

Fot. 2020.05.31 16:21 / news / czytano 1215 / opinie 0

Barierki są po to aby za nie nie przechodzić, to nie nam robicie na złość - apelują Goprowcy.

Po zniesieniu obostrzeń w górach nie ma weekendu bez akcji ratunkowej GOPR. Wczoraj w godzinach nocnych na prośbę policji ratownicy GP transportują zwłoki mężczyzny znalezionego w bacówce na jednym trudniej dostępnych przysiółków Ochotnicy Górnej.
O godzinie 13 prowadzone były działania na szlaku żółtym z Sromowiec Niżnych w kierunku Trzech Koron. Turysta w wyniku upadku doznał bolesnej kontuzji stawu skokowego, po zaopatrzeniu urazu i podaniu leków został przetransportowany w noszach KONG do własnego pojazdu.

Pomiędzy godziną 16 a 19 w Gorcach odbywały się poszukiwania, gdzie 3 osoby z powodu złej pogody zgubiły szlak w okolicach Turbacza (Rozdziele), odnalezieni wyczerpani turyści zostali ewakuowani w dolinę.
 
GOPR zachęca do pobrania darmowej aplikacji Ratunek.
Autor: Oprac. red.
Źródło: Fb GOPR Podhale
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij