Projekt z ZUS dla gimnazjów

Fot. 2016.09.20 08:54 / news / czytano 1959 / opinie 0

Po pozytywnym odbiorze „Lekcji z ZUS”, przeznaczonych dla szkół ponadgimnazjalnych, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował specjalną propozycję edukacyjną dla gimnazjów – „Projekt z ZUS”.

Świadomość społeczeństwa w zakresie ubezpieczeń społecznych jest ciągle niewielka, a przecież wiedza na ten temat bardzo się przydaje w życiu codziennym. Dlatego, z potrzeby budowy tej świadomości młodego pokolenia Polaków, powstały autorskie projekty ZUS.

W tym roku szkolnym, po raz pierwszy, specjalnie dla gimnazjów przygotowano „Projekt z ZUS”. Zgodnie z podstawą programową w gimnazjum około 20% programu wiedzy o społeczeństwie powinno być realizowane w formie projektu edukacyjnego. Udział w takim projekcie jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów. Dlatego ZUS proponuje wykorzystanie projektu do przeprowadzenia dla uczniów gimnazjów jednej lekcji z zakresu ubezpieczeń społecznych, na podstawie której uczniowie przygotują pracę wyjaśniającą dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. W ramach projektu, dla nauczycieli przygotowano pakiet zawierający m.in. scenariusz lekcji, prezentację z kilkuminutowym filmem, karty projektu oraz materiały dodatkowe. „Projekt z ZUS” może być prowadzony w każdym czasie (przez cały rok) we wszystkich szkołach, które się do niego zgłosiły.

„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, złożony z czterech lekcji, w czasie których młodzież poznaje podstawowe zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Dla uczniów biorących udział w Lekcjach przygotowano zeszyty z najważniejszymi informacjami i ćwiczeniami, a nauczyciele zostaną wyposażeni w podręczniki, prezentacje, filmy. Warto podkreślić, że szkoły ponadgimnazjalne, zaangażowane w „Lekcje z ZUS”, będą mogły zgłosić się do Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Pierwszy etap pod koniec listopada, termin na składanie zgłoszeń upływa 14 listopada.

Dzięki zdobytej wiedzy, młodzi ludzie, którzy w przyszłości wkroczą na rynek pracy, staną się świadomi swoich praw i obowiązków, zarówno jako pracownicy, jak i prowadzący własny biznes. Nauczyciele przystępujący do projektów mogą liczyć na wsparcie merytoryczne oraz fachowe porady, które przygotują ich do przeprowadzenia lekcji z zakresu ubezpieczeń społecznych. Ponadto, wszystkie wymienione materiały dostępne są również w formie elektronicznej pod adresem zus.pl/edukacja.

Nauczyciele, którzy są zainteresowani przystąpieniem do udziału w „Lekcjach z ZUS” lub do „Projektu z ZUS”, mogą̨ nadsyłać́ zgłoszenia na adresy e-mailowe: mogą̨ nadsyłać́ zgłoszenia na adres e-mailowy rzecz.nowysacz@zus.pl lub kontaktować́ się̨ telefonicznie pod nr tel. 18 449 81 96 lub 502 001 021.
Źródło: ZUS o/Nowy Sącz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij