Przystań flisacka w Szczawnicy niedługo zostanie oddana do użytku

Fot. FB G. Niezgody 2022.09.30 16:22 / news / czytano 952 / opinie 0

Dobiegają końca prace związane z przebudową końcowej przystani flisackiej w Szczawnicy. Całkowity koszt rozbudowy przystani wyniesie ponad 2,7 mln zł. brutto. Projekt współfinansowany jest w 85% ze środków Unii Europejskiej.

 
Wykonawca na realizację zadania miał 12 miesięcy i wszystko wskazuje na to, że termin zostanie dotrzymany. 

W ramach zadania przebudowana została istniejąca przystań flisacka z planowanym wykorzystaniem jej na potrzeby przystani kajakowej, a dokładniej miejsca dobijania i miejsca odbijania na szlaku kajakowym po Dunajcu, wraz z budową ścieżek dojściowych oraz pracami budowlanymi pod infrastrukturę techniczną, wypoczynkową, sportową i informacyjną.

Zakres zamówienia obejmował: roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, wykopy i przekopy, nasypy, konstrukcje żelbetowe, w tym: fundamenty, mury oporowe, słupy i belki, stropy murki siedziskowe, zbrojenie; remont murów i schodów, balustrady, wiaty ekspozycyjne, pomosty, remont nadbrzeży z betonu, elementy kamieniarskie, nawierzchnie betonowe i kamienne, trybuny i konstrukcje stalowe, mała architektura, budowa wewnętrznej instalacji elektrycznej oraz oświetlenia, zieleń, tor kajakowy.
Autor: oprac.red.
Źródło: FB G.Niezgoda
Zdjęcia: FB G. Niezgody
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij