Quad dla nowotarskiej policji

Fot. Arch. KPP w Nowym Targu 2014.01.09 12:45 / news / czytano 4470 / opinie 0

Policja otrzymała quada wraz z osprzętem w celu wzmocnienie działań z dziedziny usług turystycznych i ochrony środowiska na pograniczu polsko-słowackim poprzez większą integrację i skuteczniejsze zapewnienie bezpieczeństwa przez służby porządkowe i ratownicze.

W dniu dzisiejszym w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu został przekazany zakupiony z funduszy unijnych quad wraz z osprzętem przez Dyrektora Biura Związku Euroregion Tatry Antoniego Nowaka oraz Przewodniczącego Rady Związku Euroregion Tatry Bogusława Waksmundzkiego na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu podinsp. Roberta Bartosza.

Grupy polskich i słowackich policjantów skierowane zostaną na kilkudniowy kurs doskonalenia technik jazdy na quadzie. Zakupiony sprzęt wykorzystany będzie głównie w trakcie poszukiwań za osobami zaginionymi w trudno dostępnych rejonach, jak również w trakcie działań prewencyjnych na obszarach przygranicznych i chronionych celem poprawy bezpieczeństwa i zapobieganiu przestępstw i wykroczeń.

Policjanci z Polski i Słowacji zostaną przeszkoleni przez specjalistów Podhalańskiej Grupy GOPR z zakresu jazdy terenowej. Szkolenie to, oprócz podniesienia wiedzy teoretycznej i praktycznej, zapewni funkcjonariuszom również rozwój transgranicznej współpracy polsko - słowackiej. 

Beneficjentem projektu jest Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targi. Jego budżet zamknie się kwotą 42388 EURO. Za tą kwotę został zakupiony quad wraz z gąsienicami, przyczepa służąca do transportu, gogle noktowizyjne, GPS oraz 6 kompletów odzieży specjalistycznej służącej do jazdy na quadzie.
Autor: Oprac. red
Źródło: KPP w Nowym Targu
Zdjęcia: Arch. KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij