Radny z wyższą dietą

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.10.30 21:14 / news / czytano 2186 / opinie 0

Rosną wynagrodzenia, diety dla radnych Gminy Czorsztyn. Uchwałę podjęto podczas środowego posiedzenia Rady Gminy.  

Dotychczas radny za udział w posiedzeniu rady i posiedzeniu komisji otrzymywał 132, 48 zł, teraz po podwyżce dostanie 158,98 zł. Wzrośnie również wynagrodzenie dla przewodniczącego poszczególnych komisji z dotychczasowego 132, 48 zł do 198, 73 zł.
 
Wynagrodzenie Przewodniczącego Rady Gminy nie ulega zmianie, będzie ono wynosiło nadal 100% zryczałtowanej kwoty w wysokości 1324,85 zł. miesięcznie. (Kwota ustawowa dla przewodniczącego w gminach do 15 tysięcy mieszkańców - przyp. red.).
 
Zaznaczyć należy, że diety radnych z Czorsztyna nie należą do wysokich. Dużo więcej otrzymują ich sąsiedzi w Gminie Łapsze Niżne. Tam radny otrzymuje 280 złotych diety za udział w sesji, za udział w posiedzeniu komisji 245 złotych.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij