Remont ulicy Szalaya i Języki

Fot. Agnieszka Stopka 2014.03.12 10:17 / news / czytano 1938 / opinie 0

Wojewoda Małopolski Jerzy Miller przekazał dla miasta i gminy Szczawnica promesę w ramach podziału środków z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie strat w infrastrukturze komunalnej, spowodowanych przez klęski żywiołowe.

Środki będą przeznaczone na zrealizowanie dwóch zadań zgłoszonych przez Burmistrza Szczawnicy jeszcze w 2009 i 2011 i pozytywnie zweryfikowaną przez Komisję Wojewódzką. W ramach promesy przewiduje się w 2014 roku zrealizowanie dwóch zadań drogowych:

1. Remont uszkodzonej nawierzchni bitumicznej ul. Szalaya – boczna nr 364879K w Szczawnicy na odcinku w km 0+000 do 0+190. W ramach robót przewidzianych do wykonania na ulicy Szalaya, przewiduje się wykonanie na długości 190 mb nawierzchni z mieszanki mineralno – bitumicznej.

2. Remont odwodnienia i uszkodzonej nawierzchni z kostki betonowej ul. Języki nr 364889K w Szczawnicy na odcinku 0+300 do 0+600. W ramach prac remontowych na ulicy Języki planuje się przebudowę istniejącego odwodnienia, z wymianą na odwodnienie liniowe na długości 300 mb. Montaż studni połączonych z łapaczami wody deszczowej i odtworzenie nawierzchni z kostki betonowej.

Wysokość dotacji wynosić będzie nie więcej niż 80% wartości zadania po udzieleniu zamówienia publicznego, a pozostałe 20% będzie pokryte ze środków miasta i gminy które zostały zabezpieczone w budżecie Szczawnicy. - Kwota którą otrzymaliśmy, czyli 450 tys zł jest dofinansowaniem wystarczającym do zrealizowania tych dwóch zadań. Szkody powodziowe w Szczawnicy zostały w wielu miejscach miasta usunięte w poprzednich latach, pozostały nam jeszcze przedsięwzięcia niewielkie, o które będziemy w dalszym ciągu wnioskować. Wzorem lat poprzednich myślę, że w połowie tego roku otrzymamy jeszcze dodatkowe środki na które liczę – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda.
Autor: Agnieszka Stopka
Zdjęcia: Agnieszka Stopka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij